Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

2014 YGS Sonuçları Açıklandı

2014 YGS sonuçları ÖSYM’nin İnternet sitesinde açıklandı.

2014 YGS Sonuçları Açıklandı

Öğrencilerin ve anne babaların merakla beklediği 2014 YGS Sonuçları Açıklandı. İlk günden itibaren ÖSYM’nin sayfası aşırı yoğunluktan dolayı kilitlendi. Sonuçları öğrenmek isteyen öğrenciler ve anne babalar uzun süre beklemek zorunda kaldılar.

ÖSYM Başkanı Ali Demir YGS sonuçlarının bugün açıklandığını bildirdi. Demir, sınavda iptal edilen soru olmadığını belirtti.

Adaylar, sonuçları http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr İnternet sitelerinden, T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecek. 2014 YGS sınav sonuç belgesi adaylara gönderilmeyecek.

YGS puanlarından en az birtanesi 180 ve daha fazla alan adaylar, LYS’ye girme hakkı kazanacak. Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvuruları 21-30 Nisan 2014 arasında yapılacak. YGS’den 180 ve üzeri puan alan adaylar, hem meslek yüksek okulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecekler.

Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacak. Adaylar, kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek. ÖSYM yetkililerinden alınan bilgiye göre, Merkez bu yıl sınavda 500 tam puan alan adayları açıklamayacak. Merkez adaylardan izin aldıktan sonra adayların bilgilerini paylaşacak.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, iptal edilen sorunun olmadığını da açıkladı.

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 29 Mart 2014   Yazar:   Kategori: Genel   204 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok