Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

Angry Birds Mac İşletim Sistemlerine Saldırıyor

İyi Akşamlar Arkadaşlar,

Angry Birds korsan yazılımını indiren ve yükleyen Mac kullanıcıları risk altında…

Antivirüs güvenlik sistemlerinde dünya lideri olan ESET, bugün yaptığı açıklama da Dijital para birimi Bitcoin’in siber saldırganların hedefinde olduğunu açıkladı. Zararlı yazılımı popüler uygulamalara eklenti olarak yükleyen OSX/CoinThief truva atı, bilgisayarlara bulaşarak Bitcoin ile ilgili oturum açma bilgilerini çalıyor.

Angry Birds Mac'lere Saldırıyor

ESET ten gelen açıklamada , Mac kullanıcılarının ; dosya paylaşımı yapan ağlardan, korsan yazılım indirilmesinin tehlikeli olabileceğini ve bunun kullanıcılar açısından büyük bir tehlike olduğunu açıkladı. ESET yazılım uzmanları, CoinThief olarak bilinen truva atının bulaşma yollarının P2P dosya paylaşım ağları aracılığı ile yayıldığını ortaya çıkardı.

Bir önemli nokta da Truva atının Angry Birds, BBEdit (OS Metin Düzenleyici), Pixelmator (Grafik Düzenleyici) ve Delicious Library (Medya Katalog Uygulaması) gibi popüler olan uygulamaların korsan versiyonlarında gizlendiklerini belirledi.

ESET güvenlik araştırmacısı Graham Cluley, zararlı olan CoinThief truva atının arkasındaki korsanların, kullanıcıların online cüzdanlarını ele geçirerek Bitcoin ve döviz kurlarındaki dalgalanmayı nakite çevirmeye çalıştıklarını belirtti. ESET araştırma ekibi, torrent, warez gibi vb. yasa dışı paylaşım yapan sitelerden uzak durmalarını ve korsan yazılım indiren ve yükleyen Mac kullanıcılarının bilgisayarlarını ve kazançlarını risk altına soktuklarını söyledi.

CoinThief‘e ilk olarak Mart ayının başında download.com ve MacUpdate.com gibi popüler indirme sitelerinde rastlandı. ESET güvenlik uzmanları ; Mac kullanıcılarının bilgisayarlarını güncel anti-virüs ürünleri ile korumaları ve korsan yazılım indirmemelerini önemle tavsiye ediyor.

OSX/CoinThief hakkında bilgi ve etkilenmiş cihazların temizlenmesi için gerekli talimatlar için ESET WeLiveSecurity blogunu ziyaret edebilir,  bilgi için http://www.welivesecurity.com/2014/02/25/mac-malware-cracked-angry-birds/  yer alan makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 14 Mart 2014   Yazar:   Kategori: Oyun   265 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok