Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

Facebook Oculus VR’ı Satın Aldı

Yerinde durmak bilmeyen Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Whatsapp’dan sonra Oculus’u da satın aldı.

Geçtiğimiz ayda, WhatsApp’i 19 milyar dolara satın alan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, oyunculuğun geleceği olarak görülen sanal gerçeklik firması Oculus‘u da satın aldıklarını duyurdu.

Facebook Oculus VR'ı Satın Aldı

Facebook, görünüşe göre büyüme konusunu kafasına takmış ve bunda bir hayli hırslı da. Geçtiğimiz günlerde yaptığı yatırımlarla mobil uygulamalara ağırlık veren Facebook bu kez sağ gösterip sol vurdu diyebiliriz. Adını belki hiç duymadığımız ve duyduğumuzda o da ne ? diyebileceğimiz bir isimi Facebook artık satın aldı. Aslında adını belki biz duymadık ama onlar dünyayı değiştirecek projeleri ile Facebook’un dikkatini çektiği belli.

Satın alma işlemini duyuran Mark Zuckerberg, sanal gerçekliğin gelecekte çevrim içi etkileşimin yapı taşlarından olacağını ve Oculus’un sanal gerçeklik başlığı Rift’in de en büyük sanal gerçeklik inovasyonu olduğunu söyledi.

Facebook Oculus VR firmasını, 2 milyar dolar karşılığında bünyesine kattığını duyurdu. Bu firma bir başlık ile sanal gerçeklik oyunlarını oynama olanağı sunan Oculus Rift cihazı ile adından söz ettiren Oculus VR, henüz geliştirme aşamasında olduğu cihazı 350 dolardan ön siparişe açmış durumda.

Zuckerberg’in Oculus ile ilgili parlak fikirleri var :

” Oyunlardan sonra, Oculus’u daha birçok deneyimi barındıran bir platform haline getireceğiz ” diyor ve ekliyor :

” Düşünün sadece evindeki bir gözlüğü takarak, en önden bir maçı izlediğini, öğretmen ve öğrencilerle dolu bir sınıfta çalıştığını ve sağlık sorununu doktora yüz yüze sorabildiğini hayal et. Bu gerçekten yeni bir iletişim platformu. Arkadaşlarınla yalnızca çevrim içi anları değil, tüm tecrübeyi ve macerayı paylaştığını düşün .”

Facebook, tıpkı Google gibi büyümeyi ve artık yalnızca bir sosyal ağ değil, dev ve birçok sektörün gidişatını belirleyen bir teknoloji devi olmayı amaçlıyor. Görünüşe göre, bugün nasıl ki artık Google’a arama motoru demiyorsak, Facebook’a da yakında sosyal ağ demeyeceğiz.

 

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 26 Mart 2014   Yazar:   Kategori: Facebook, Oyun, Webmaster   207 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok