Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

Kış Uykusu (Mısır)

Katliam,vahşilik,insanlık dışı,vahşet gibi kelimelerin bir arada kullanıldığı ülke olan Mısır’da hala kan dökülmekte.Şehir kuşatma altında,her geçen gün insanlar kameralar karşısında katledilmekte ve bizler bunlar karşısında hala televizyon karşısında film izler gibi izlemekteyiz.Neden bilmiyorum ama belkide ölenler bizim ailemizden olmadığı için susuyoruz.Susuyoruz çünkü elimizden gelenin en iyisi susmak olduğu için,susuyoruz çünkü elimizden gelen hiç bir şey olmadığı için,susuyoruz çünkü yaratan’dan bir medet umuyoruz,susuyoruz kardeşlerin toplanmasını bekliyoruz.

Annelerin gözlerinden bir damla göz yaşı akmıyor neden mi göz pınarları kurudu.Evet anneler,çocuklar,bebekler ve diğerleri akıttığı göz yaşları bir sel oldu ama hala Müslüman diğer devletler kış uykusunda.Neden mi ? Çünkü onlar kulakları tıkalı,gözleri kapalı ve karnı tok.Gözleri kocaman , kulakları sivri olmasına rağmen onlar uykuda.Horul horul uyumak talar ve hala uyanmamakta kararlılar.

Mısırda Direniş

Mısırda Direniş

Hz. Ali (r.a.) ne kadar güzel söylemiş;
” Haksızlık karşısında susarsanız hakkınız ile beraber şerefinizi de kaybedersiniz “

Susmak en büyük erdemdir diye bildik her zaman ama kardeş kanı dökülmesine eyvallah demedik.Mazlumun yanında zalim’in karşısında olduk her zaman.Müslüman ülkelerden sadece Türkiye’nin sesi çıkması ve sadece sesle yetinmesi arkada olaylar ve olanlar olacağını gösteriyor.Ülke insanların bu şekilde katledilerek zorba kişilerin düşünce fikirlerini zorla kabullenmek en acı imtihandır.Bizlerin susması katliamların devam etmesi demektir.

Kameralar karşısında mahsum ve suçsuz insanların katledilerek öldürülmesi akan kanın kardeş kanı olması gerçekten içler acı bi durum.Ben bu olaya tepkimi bu konu hakkında yazı yazarak gösteriyorum.Elimden gelenin en iyi sinide yapacağım. Allah’ın Sabrı,Selameti,Bereketi,Affı,Rahmeti Üzerinize Olsun Müslüman Kardeşlerim.

Unutmayın ki bu olanlar bir gün bizim başımıza da geleceğini.TEK YÜREK OLALIM bu vahşice yaşananlara karşı.

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 25 Ağustos 2013   Yazar:   Kategori: Genel   687 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok