Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

McDonalds’dan Sat Ama Sağlığın İçin Yeme Politikası

İyi Akşamlar ,

Gördüğümde şaşırdığım ama inanamadığım bir konuyu bugün sizlere anlatmak istiyorum.Bu konuyu uzun zamandır paylaşmak istiyordum fakat araya sınavlar girince paylaşım yapmam biraz gecikti fakat sizinde okuyunca gerçekten öylemi diyeceksiniz.

 

McDonalds'dan Sat Ama Sağlığın İçin Yeme Politikası

McDonalds’dan Sat Ama Sağlığın İçin Yeme Politikası

 

Burger King gibi Fast Food yiyecek firmalarından olan McDonalds yayınladığı bu raporla insanların aklında soru işaretlerine yol açtı. Öncülük yaptığı ve halen satmakta olduğu bu yiyeceğin sadece kendi çalışanlarına yedirmeyerek diğer insanların hayatını bir nevi de tehlikeye atmaya halen devam etmekte.

Şirket tarafından yayınlanan bir raporla çalışanlarına sağlıklı bir hayat sürmeleri ve doğal beslenmeleri için “Fast food’tan uzak durun” dedi…

Şirketin insan kaynakları sattıkları ve bu ürünlerde marka olduğu hamburger ve patates kızartmalarını sağlıksız ürünler olarak tanımlarken, bunun yerine çalışanlarına sağlıklı bir yaşam sürmeleri için sandviç ve salata yemeleri gerektiğini ifade etti.

Şirket yayınladığı raporda fast food’un çabuk hazırlanan gıdalardan oluştuğunu belirtirken, aynı zamanda bu gıdaların içinde bolca kalori, yağ ve tuz olduğunu ifade etti. Bu yiyecekler insanlar tarafından aşırı olarak tüketilmekte ve gençler tarafından çok tercih edilmekte.

Tabi ki ;

Obeziteye Yol Açabilir

McDonalds yayınladığı raporda yüksek kalorili bu gıdaları çok tüketmenin obeziteye de yol açabileceğini ifade etti. Ayrıca Kalp hastalığı olan insanların kesinlikle ‘fast food’tan uzak durmaları gerektiğinin altını çizdi.

Anlaşılıyor ki sağlıksız olan ürünleri halen insanlara satarak onların hayatları ile oynuyor , sağlıklarını tehlikeye atmakta devam ediyor.

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 4 Ocak 2014   Yazar:   Kategori: Genel   725 Okunma1 Yorum

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan Yorumlar1 Yorum