Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

Opencartta Seo Url Yapımı

Ticari sektörün gelecek vaat eden ve günümüzde hat safada kullanılan bir nevi işletim sistemi gibi dünya piyasasına etki altına alan Opencartın bir özelliğinden bahsedeceğim :  Opencartta Seo Url Yapımı . Opencart kullanıcılarının bir çoğu Opencar’ta seolu url olmadığından şikayetçi olsa da aslında Opencart ta seolu url mevcut durumda. Kullanımı diğer altyapılardan ( WordPress ) kadar kolay olmasa da Opencart altyapısında da istediğiniz ürüne seolu url’yi verebilirsiniz. Bunun için yapmamız gereken ilk işlem sistem menüsü altından genel ayarlara tıklayarak sunucu sekmesine gelin ve Seo Url Kullan menüsünü aktif yapın.

Sonrasında ise ürün detay sayfasına girerek veri sekmesine gelin ve Seo Kelimesi kısmına Seo’ya uygun Url ne vermek istiyorsanız onu girin mesela facebook-oyunlari.html şeklinde . Özellikle Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Tabi ki tüm ürünler için bunu yapmak sıkıcı olsada Seo açısından en doğru kelimeyi Url olarak seçmek sizin için uygun olacaktır . Ve bu şekilde piyasa’da hızlı bir şekilde yükseleceksiniz.

Eğer ben Amerikayı yeniden keşfetmek istemiyorum diyorsanız Opencart Seo eklentisi kurarak tüm ürünlerinize otomatik Seolu url verebilirsiniz. Opencart seo eklentisini tüm opencart destek forumlarında bulabilirsiniz . Eklentinin İsmi Deadcow Seo eklentisi diye aratmanız yeterlidir.

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 2 Temmuz 2013   Yazar:   Kategori: Genel   843 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok