Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

PayPal Nedir ? Nasıl Çalışır ? Güvenli midir ?

Hayırlı sabahlar ,

Öncelikle; makalemi okuyan herkese günaydınlar deyip güne güzel başlamanız dileğiyle ….

Uzun bir aradan sonra sizlerle tekrardan buluşmak güzel bir duygu, malum bir kaç günden beri blog sitemle uğraşamıyorum. Neden diyebilirsiniz ? şöyle ki ; bir den fazla sorumluluklarım var :

İş – Okul – Ev – Sevgili – Free İş Olursa ki şu an elimde WordPress Tema Kurulumu ve Seo ayarları yaptığım 2 site var bunları daha sonra referanslarımıza iş bittikten sonra ekleyeceğim. Konumuza geri dönecek olursak sizlerden özür diler bugünkü kısa makalem ile sizleri baş başa bırakmak istiyorum.

Öncelikle PayPal Nedir ? sorusuna cevap vermek gerekirse :

PayPal : PayPal kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli bir online ödeme yöntemidir. PayPal ile Türk Lirası, ABD Doları ve Euro dahil olmak üzere birden fazla para biriminde ödeme yapabilirsiniz. PayPal birçok ülkede kullanılabilir ve 1998’de kurulmuştur.

 

PayPal Nedir ? Nasıl Çalışır ? Güvenli midir ?

 

PayPal

  • Güvenlidir : Kart numaranız gibi önemli finansal bilgileri paylaşmadan online mağazalardan kredi kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.
  • Kolaydır     : PayPal ile ödeme yapabilmek için hatırlamanız gereken yalnızca e-posta adresiniz ve şifrenizdir. Giriş yaptıktan sonra birkaç tıkla siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Globaldir    : Yurtiçi ve yurtdışındaki binlerce siteden PayPal ile alışveriş yapabilirsiniz. Bu online mağazalar eBay gibi en bilindik sitelerden olabileceği gibi küçük alışveriş siteleri de olabilir.

PayPal ile

  • Online alışveriş yapmak
  • PayPal Alıcı Koruması kapsamında alışveriş yapmak
  • Aile bireyleri ve arkadaşlarınızdan ödeme almak
  • PayPal hesabınızdan banka hesabınıza para transferi yapmak

En önemlisi de PayPal Ücretsizdir 

PayPal Güvenli midir ?

Kredi kartı bilgilerinizi sisteminde şifreleyip korur, böylece farklı sitelerden alışveriş yaparken her seferinde kart bilgilerinizi girmeniz gerekmez. Yapmanız gereken yalnızca e-posta adresinizi ve şifrenizi girmenizdir. Ödeme bilgilerinizi satıcılarla asla paylaşmaz.

PayPal ile satın aldığınızda PayPal Alıcı Koruması ile koruma altında oluyorsunuz. Böylece siparişiniz elinize ulaşmazsa veya tanıtımından farklı olarak ulaşırsa paranızı geri alabiliyorsunuz.

Ayrıca 2000’den fazla online güvenlik uzmanından oluşan ekibi ile olası dolandırıcılık girişimlerine karşı korunuyorsunuz. Güvenlik ekibi kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılığa karşı tüm işlemleri 7/24 denetlemektedir.

 

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 1 Mart 2014   Yazar:   Kategori: PayPal   348 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

  • PayPal Site Entegrasyon Hatası PayPal Site Entegrasyon Hatası
    Hayırlı akşamlar , Öncelikle; makalemi okuyan herkese iyi akşamlar deyip gününüzün güzel bitmesi dileğiyle .... Bugünkü anlatmak istediğim konu kendimde yeni olarak yaptığım ve hata ... Yazıyı Oku

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok