Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

Türk Sineması Çostu

İyi akşamlar ,

Günlerdir blog başına geçip bir kaç yazı yazmak o kadar çok zor mu gelir ki insana derseniz inanın çok zor geliyor. Benim işim bu değil aslında bilgisayar programcılığında okuyor aynı zamanda Denizlinin ileri gelen Web firmalarından birinde çalışmaktayım. İş ve okul bir arada gidiyor mu derseniz yani zor olsa da bir şekilde yolunda gidiyor.

Bugün değinmek istediğim konu son zamanlar da patlama yaşayan Türk Sineması. Türk halkının uzun yıllardır aradığı, istediği, damak keyfine uygun filmlerin çıkmamasıydı. Yurt dışına baktığımızda adamlar gerçek ten yapıyor diyoruz ; mermiler havada uçuşuyor, bombalar patlıyor vb. aksiyon dolu bölümler. Peki biz bunları yapabiliyor muyuz ? veya bunları yapacak gücümüz, yönetmenimiz, usta oyuncularımız, ekipmanlarımız gibi onlarca şey söylenebilir.

Belki bunca ekipmanımız veya bütçemiz olmamasına rağmen kültürümüzün ve klasik Türk sinemasının devamını getirebilecek bomba gibi filmler sinemalarda diyebilirim. Çok sinemaya giden birisi değilim ama beğenilen ve çok tutulan iki filmi sinemada izledim. Bunlardan birisi sizinde beğenerek izlediğiniz ve serinin 2.side çekilecek olan Düğün Dernek filmi. Usta oyuncuları ve konusuyla izleyicileri hop oturtup hop kaldıran , gülme krizine sokan bir filmdi diyebilirim.

Diğeri ise Eyvah Eyvah 3 halen sinemalarda olan bu film gerçekten izlemenizi tavsiye ettiğim filmlerden bir tanesi. Sinema yerinden oynadı diyebilirim ve gülmekten yerinizde duramayacağınız dan da eminim. Filmde karakterler ve konuşma şivesiyle izleyicileri ekrana kitleyen bu filmin başrol oyuncuları Ata Demirer ve Demet Akbağ yer alıyor. Sadece onlar mı ? hayır tabi ki de filmlerde çok gördüğümüz son zamanlarda dizilerde görev alan pek çok usta oyuncularda bu filmde görev almışlardır. Serinin 3.üncü filmi olmasına rağmen gerçekten çok doğru bir yerden yaklaşmışlar diyebilirim.Sıra Şahan Gökbakar da artık onun’da 4. serisi bu ay sonunda vizyona girecek. Bakalım geçen iki filmdeki aldığımız enerjiyi bu filmden de alabilecek miyiz ?.

Demet Akbağ – Çikolata Çikita (Eyvah Eyvah 3)

Seriler ve yeni çıkan filmler içinde birazcık hüznü ele alsalar da klasik Türk filmi olgusunda koparak işi komediye vurmuşlar ve insanları ağlatmak yerine güldürmeyi tercih etmişlerdir. Bakalım görelim ne olacak filmler arka arka ya gelmeye başladı hadi hayırlısı. Sektörün galibi kim olacak ?

 

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 16 Şubat 2014   Yazar:   Kategori: Tv   282 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok