Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

W3C Hataları Ve Çözüm Önerileri

Merhaba Arkadaşlar,

W3C dünyada kullanılan her tarayıcıda sabit kurallar belirleyerek, yapılan sitelerin standartların dışına çıkmadan  aynı ya da benzer görüntüyü alabilmesidir. Yani bir websitesi yaparken bu standartlar kullanılarak yapılır ve bu şekilde tarayıcı sıkıntınız olmadan en iyi şekilde kullanıcıların tam notunu alabilirsiniz.Ayriyeten sadece kullanıcılar değil, sayfanız arama motorları tarafından da tam not alacaktır.

W3C Hataları Ve Çözüm Önerileri

W3C standartları dünyaca kabul gördüğünden bu standart çok önemlidir, bilhassa sayfanızın seo’sunu dahi etkilemektedir. Ne alaka diyebilirsiniz ama gerçek şu ki arama motorları sayfanıza girdiğinde sadece yazıları, etiketleri, resimleri okumazlar bunun yanında sayfanızın kodlamasına da önem verir. Arama motorlarının bir algoritması vardır ve sayfanızda yukarıda bahsettiğim konuları bir hiyerarşik sistemde kontrol eder.

Kullandığınız tarayıcıya göre eğer CSS kodlarında düzenleme yapılmadıysa; kötü görünüme sahip birçok web sitesi ile karşılaşmışsınızdır. Bunun tek sebebi W3C standarlarına uygun olarak kotlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Bir web sitesinin W3C standartlarına uyumlu olup olmadığını öğrenmek için W3C Validator kullanmanız gerekiyor.

http://validator.w3.org/ bu adres üzerinden sitenizin ilgili standartlarda olup olmadığını kaç tane hatasının olduğunu mutlaka kontrol etmenizi öneriyoruz. Hataları nasıl düzelteceğinizi ve çözmeniz için temel bilgileri aşağıda sizler için ayrıntılı bir şekilde anlatıyorum.

Genel W3C Hataları Ve Çözümleri :

  • XHTML Etiketlerini Kapatın

meta, input, link, img gibi tek taraflı etiketleri kapatmalıyız. HTML’de böyle bir zorunluluğumuz yoktu bu etiketleri kapatmasak ta kodlar normal bir şekilde çalışıyordu fakat XHTML standartlarına göre bu etiketleri kapatmamız gerekiyor aksi taktirde W3C hatası alacağız.

 

Hatalı Kodlama :

Doğru Kodlama :

 

  • Etiketleri İç İçe Kapatın

HTML dilinde etiketleri iç içe kapatma diye bir şey yok. Ama XHTML’de böyle bir zorunluluğumuz var. Bu düzene uymadığınız zaman sitenizde kodlama da sorun çıkmayacaktır fakat sitenizi W3C ile tarttığınız zaman hata ile karşılaşacaksınız.

Hatalı Kodlama :

Doğru Kodlama :

 

  • Etiket İsimlerini Küçük Harflerle Yazın

HTML’de küçük-büyük harf sorunumuz yoktu fakat XHTML’de etiketleri küçük harflerle yazmak zorundayız aksi takdirde W3C’de hata alırız.

 

Hatalı Kodlama :

Doğru Kodlama :

 

  • W3C ve SEO Uyumlu Bağlantılar

a değerine title ekleyerek sitemize eklediğimiz bağlantıları seo uyumlu yapabiliriz.

 

Doğru Kodlama :

 

  • Özellik Değerlerini Tırnaklar İçinde Girin

Herhangi bir değerde özellikleri tırnak içinde girmezsek W3C hatası alırız.

 

Yanlış Kodlama :

Doğru Kodlama :

 

W3C Hataları Ve Çözüm Önerileri

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra sizin sitenizde bu şekilde olabilir. Hatasız, %100 tarayıcı uyumlu ve hızlı :)

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 22 Mart 2014   Yazar:   Kategori: Webmaster   203 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok