Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

WordPress Son Tweet Gösterme (Yeni)

Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinizin Ramazan Bayramını kutlarım.Benim’de sayfamda kullandığım son tweet uygulaması bir kaç ay oldu diyebiliriz çalışmamakta.Bunu sebebi ise twitter’ın yeni api servisini (rest api 1.1) yayına almasıyla birlikte, çalışan bir çok örnek çalışmaz hale geldi.. Bir deyişle, twitter’ın kullanıcılardan oturum bilgisi istemesidir.

Bunun içinde öncelikle twitter’da bir uygulaman oluşturmamız gerekiyor eğer oluşturduysak gerek kalmıyacak.. Bu makalem’de sizlere twitter’da nasıl uygulama oluşturabileceğinizi kısaca anlatacağım..

Öncelikle twitter’da bir uygulama oluşturmak için developer sayfasında twitter hesabımız ile giriş yapacağız.. Daha sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulama oluşturma sayfasına gidin.

https://dev.twitter.com/apps/new

 

wordpress-son-tweet

 

 

wordpress-son-tweet-1

Yukarıdaki alanları kendinize göre doldurduktan sonra uygulamanız oluşmuş ve aşağıdaki gibi bir sayfaya yönlendirilmiş olmanız gerekir..

wordpress-son-tweet-2

 

Evet buraya kadar bir sorun yok ise şimdi bize lazım olan 4 bilgi var.. Bunlar;

- consumer_key
– consumer_secret
– access_token
– access_token_secret

İlk ikisi yönlendiğiniz sayfada mevcut.. Ancak diğer 2’si ni aynı sayfada en altta bulunan create my access token butonuna basarak oluşturuyorsunuz..

 

wordpress-son-tweet-3

 

Bastığınızda aşağıdaki gibi token’lerin oluşması gerekir;

 

wordpress-son-tweet-4

 

Buraya kadarda sorun yoksa tebrikler, twitter uygulamanızı başarıyla oluşturdunuz..

Şimdi Ne Yapacağım?

Aşağıda Bağlantısını Verdiğim dosyayı indirip ister fonksiyon olarak yaparsınız , isterseniz index.php dosyanızdaki son tweet kısmına ; paylaştığım index.php içerisindeki tüm kodları kopyalayıp kaydedersiniz. ” twitteroauth ” dosyasını temanızın ana dizinine atabilirsiniz…

Dosya : WordPress Son Tweet Gösterme (Yeni)

Şifre    : http://blog.yunusemremert.com/

 

Yazı için Tayfun Erbilen’e Teşekür Ederim.

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 8 Ağustos 2013   Yazar:   Kategori: Twitter   1.287 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

  • İnternet’e Sansür Geldi İnternet’e Sansür Geldi
    İnternet'e Sansür Geldi  İyi akşamlar arkadaşlar, bugünden itibaren İnternet ten ban yedik diyebilirim. Uzun zamandır gündemde olan fakat bir türlü gün yüzüne çıkmayan ve hatta üzeri ... Yazıyı Oku
  • Facebook ve Twitter Neden Kapandı? Facebook ve Twitter Neden Kapandı?
    Gezi Parkında Yaşanan Olaylar Nedeniyle Facebook Ve Twitter Kapatıldı mı ? Ülkemiz'de Tepki Hala Dinmemekle Beraber Gezi Parkı Olayları Her Yeri Sardı.Sabah Saatlerinden İtibaren Gerek Kasmalar G... Yazıyı Oku

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok