Ana Sayfa Hakkımda Referanslar Site Tanıtımı Sosyal İmleme Seo Paketleri Reklam İletişim Destek Rastgele Yazı Oku

Yazı İçine Reklam Ekleme

Merhabalar ,

Gün geçtikçe blog sayfaları,oyun siteleri,kişisel siteler artmakta , e haliyle sunucu parası,host parası derken bu paraları nasıl kazanırız gibisinden düşünmeye başlarız hemen. En karlı, en iyi , en sağlam , kaliteli , kurumsal reklam sitesi olan Google gelmektedir. Ayrıca da diğer sitelerden de reklam alabilirsiniz. Genellikle bu bahsettiğim grup siteler Google reklamları alarak tıklama başına para kazanmaktadırlar.  Reklam sayesinde para kazanmak tabi ki de işin en cazip tarafıdır.

Bugün WordPress altyapısını ve Blogger sayfalarına Google Adsense reklamlarını nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim .

WordPress İçin :

 • Tema dosyasını açarak temada bulunan ” Function.php ” dosyasını açınız ” ?> ” kodunu bulun ve bu koddan önce aşağıdaki kodu ekleyiniz .

Yukarıdaki kodlarda ” Reklam ” yazan bölüme  Adsense veya farklı reklam kodlarınızı bu alana yapıştırmanız gerekiyor. Ardından reklamları görüntülemek istediğiniz içeriğe ” [Reklam_kodum] ” alanını yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Adsense kullanıcıları bu işlemi iki veya üç defadan fazla yapmaması gerekmektedir. Normal reklamlar için bu sorun teşkil etmezken Google ilkelerine göre 3′den fazla reklam koymak yasaktır.

Blogger İçin :

Blogger’a Adsense kodunu eklemek 2 yöntemle yapılır .

1. Normal Blogger hesabınızdan başvurarak

2. Onaylanmış Adsense hesabından reklam kodunu alarak

Şimdi Blogger’da kumanda panelinden > Ayarlar > HTML’yi Düzenle’yi takip edin. Widget şablonlarını Genişlet de dedikten sonra: CTRL + F yapın. “<data:post.body/>” diyerek aratın. Bu kodun hemen bir üst satırına adsense reklamımızı yerleştireceğiz.

 • Adsense reklam kodunu yerleştirmeden önce dönüştürmeniz gerekmektedir. -> { Convert }
 • Dönüştürme işleminden sonra Html düzenle kısmına giriyorsunuz.
 • Ve aşağıda paylaştığım kodu ekleyeceksiniz.

Bu şekilde kodları yazdıktan sonra reklamları sayfaya eklemiş olduk. Sizler için Google’da Adsense hesabı nasıl oluşturulur onu da anlatacağım bir ara … Esenle , sağlıcakla kalın herkese iyi akşamlar.

Paylaşmak Güzeldir:

Tarih: 19 Ocak 2014   Yazar:   Kategori: Adsense, Blogger   560 OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

 • Yüksek Kaliteli Blogger Temaları Yüksek Kaliteli Blogger Temaları
  Merhaba arkadaşlar , Bugün sizler için Blogger temaları araştırdım ve anladım ki WordPress kadar yaygın kullanılan bu sistemin tema yönünden eksik olduğunu gördüm. Yurt dışı kaynaklı ... Yazıyı Oku
 • WordPress Ve Bloggerda Kar Yağdırmak WordPress Ve Bloggerda Kar Yağdırmak
  İyi akşamlar , Yapacağımız uygulamanın ismi : Wordpress Ve Bloggerda Kar Yağdırmak bugünkü makalemde bunlara değineceğim... Uzun bir zamanın ardından yeniden blog başına geçmek çok... Yazıyı Oku
 • Blogger Adsense Kod Dönüştürücü Blogger Adsense Kod Dönüştürücü
  Merhaba Arkadaşlar Bugün Sizlerle Benim'de Kullandığım Bi Konu Hakkında Size Bilgi Vereceğim.Bilindiği Üzere Bizim Sektörde Yane (Webciler) Olarak Gerek Wordpress Gerekse Blogger Alt Yapılı Par... Yazıyı Oku

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok